Yang Kai was elected chairman of Guangyuan CPPCC and served as Minister of United Front Work in Ganz-haole010.com

Yang Kai was elected chairman of the CPPCC Guangyuan former Ganzi united front minister Yang Kai Sichuan online news (reporter Cheng Wenwen) in September 25th, the CPPCC Guangyuan (micro-blog) the first meeting of the seventh session of the Municipal Committee held elections, Congress voted to elect Yang Kai (Tibetan) as chairman of the CPPCC Guangyuan municipal Committee of the seventh. The General Assembly voted to elect Yang Jinping, Han Yueming, Zhang Jiaxian, Zhao Zixue, Tang Ronghua (female), Wu Guifen (female) and Lai Cuilan (female) as the vice chairman of the seventh Committee of the Guangyuan Municipal Committee of the cppcc. Comrade Yang Kai Yang Kai, male, Tibetan, Sichuan Oscar, born in April 1962, provincial Party school graduate, Sichuan provincial Party School of modern management graduate, in July 1981, in December 1984 to join the Communist Party China, the incumbent chairman of the CPPCC Guangyuan, Sichuan provincial Party secretary. 1978.09-1981.07 Barkam normal school and Deputy Secretary of the Communist Youth League school Mu Po middle school teachers in Sichuan province 1981.07-1982.08 Xiaojin County 1982.08-1983.11 in Sichuan Province in Xiaojin County of Sichuan province 1983.11-1986.03 Xiaojin county secretary of work of the Communist Youth League of Sichuan province 1986.03-1990.06 Xiaojin county secretary of the Communist Youth League (the 1987.09-1989.08 in the Central Academy of management professional full-time college ideological and political learning) 1990.06-1991.01 League in Aba Prefecture in Sichuan province (micro-blog agriculture minister 1991.01-1996.10) Committee of the Communist Youth League of Sichuan province ABA, deputy secretary and Secretary of Sichuan province 1996.10-1997.11 ZAMTANG County Deputy Secretary, county of Sichuan province 1997.11-2000.07 ZAMTANG county Party Secretary (during the period: 1999.05-1999.11 in the city of Xiamen Trade Development Council work as assistant director (1996.09-1998.12) in the Sichuan provincial Party school administration undergraduate correspondence study) 2000.07-2001.06 in Sichuan Province Party secretary, ABA merchants (and co director, director of the State Bureau of foreign trade, foreign affairs office director of Taiwan, the CMC Industrial Zone Director 2001.06-2001.12) Deputy Secretary of state of Sichuan province ABA procuratorate Party (county level) (during: 2001.09-2001.12 Beijing National Prosecutors College business training (1999.09-2001.09) in the southwest ethnic minority economic professional graduate classes) 2001.12-2002.12 in Aba Prefecture of Sichuan province procuratorate deputy attorney general, deputy party secretary of Ganzi (county level) 2002.12-2004.01 in Aba Prefecture in Sichuan Province Intermediate People’s Court of Sichuan province 2004.01-2011.02 (micro-blog), Dean of the intermediate people’s Court (during: 2004.03-2006.06 Sichuan provincial Party School of modern management postgraduate study) 2011.02-2011.04 in Sichuan province the Ganzi Party committee, Minister of the United Front, the first intermediate people’s court 2011.04-2011.

杨凯当选广元市政协主席 曾任甘孜州统战部长杨 凯四川在线消息(记者 程文雯)9月25日,政协广元(微博)市第七届委员会第一次会议举行选举大会,大会通过投票选举杨凯(藏族)为政协广元市第七届委员会主席。大会通过投票选举杨晋平、韩跃明、张家献、赵自学、唐容华(女)、吴桂芬(女)、赖翠兰(女)为政协广元市第七届委员会副主席。杨凯同志简介杨凯,男,藏族,四川小金人,1962年4月出生,省委党校研究生学历,四川省委党校现代管理专业毕业,1981年7月参加工作,1984年12月加入中国共产党,现任四川省广元市政协主席、党组书记。1978.09-1981.07 马尔康师范学校学习1981.07-1982.08 四川省小金县木坡中学教师1982.08-1983.11 四川省小金县中学校团委书记1983.11-1986.03 四川省小金县团委工作1986.03-1990.06 四川省小金县团委副书记、书记(其间:1987.09-1989.08在中央民院思想政治管理专业脱产大专学习)1990.06-1991.01 共青团四川省阿坝州(微博)委农工部部长1991.01-1996.10 共青团四川省阿坝州委副书记、书记1996.10-1997.11 四川省壤塘县委副书记、县长1997.11-2000.07 四川省壤塘县委书记(其间:1999.05-1999.11在厦门市贸易发展委员会挂职任主任助理)(1996.09-1998.12在四川省委党校行政管理专业本科函授学习)2000.07-2001.06 四川省阿坝州招商局局长、党组书记(兼经协办主任,州外经贸局局长,外事台侨办主任,工业开发区管委会主任)2001.06-2001.12 四川省阿坝州检察院党组副书记(正县级)(其间:2001.09-2001.12在北京国家检察官学院业务培训)(1999.09-2001.09在西南民院民族经济专业研究生班学习)2001.12-2002.12 四川省阿坝州检察院副检察长、党组副书记(正县级)2002.12-2004.01 四川省阿坝州中级人民法院院长2004.01-2011.02 四川省甘孜(微博)州中级人民法院院长(其间:2004.03-2006.06在四川省委党校现代管理专业在职研究生学习)2011.02-2011.04 四川省甘孜州委常委、统战部长、中级人民法院院长2011.04-2011.11 四川省甘孜州委常委、统战部长2011.11-2016.08 四川省甘孜州委常委、农工委主任2016.08- 四川省广元市政协党组书记2016年9月25日,在政协广元市第七届委员会第一次会议上当选为广元市政协主席。编者注:该视频与原文无关,仅供扩展阅读 华裔女议员莲舫当选日本最大在野党新党首相关的主题文章: